Lubiatowo

Lubiatowo: Wspólnie posprzątają plażę

Wspólnie posprzątają plażę, aby obudzić świadomość turystów i mieszkańców gminy Choczewo. Już 1 sierpnia przy wejściu nr 44 rozpocznie się akcja "Chronię piękno – naturalnie".

W najbliższy czwartek o godzinie 8:00 przy wejściu nr 44 na plażę w Lubiatowie rozpocznie się akcja sprzątania plaży. Działania zostały zaplanowane na środek sezonu, aby obudzić świadomość wszystkich użytkowników plaż i terenów leśnych.

– Okres wakacyjny to czas, w którym miejsca wypoczynku narażone są na wyjątkowo dużą presję ruchu turystycznego i nadprodukcję odpadów. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym proekologicznym wydarzeniu, ponieważ od nas zależy jak będzie wyglądać nasze najbliższe otoczenie... dzisiaj, jutro i za kilka lat – informuje gmina Choczewo.

Każdy może przyłączyć się do akcji. Organizatorzy zapewniają worki, rękawiczki i wodę, a parking leśny przy wejściu 44 dla osób, które wezmą udział w sprzątaniu, będzie bezpłatny.

– Inicjatywa, która wystartuje 1 sierpnia pod nazwą: “Chronię piękno – naturalnie!” ma na celu aktywizować mieszkańców i turystów do czynnego udziału w oczyszczaniu naszego otoczenia, które jest naszym wspólnym dobrem – dodaje gmina Choczewo.

W sprzątanie plaży i organizację całej akcji zaangażowała się gmina Choczewo, Nadleśnictwo Choczewo, Urząd Morski, OSP z terenu gminy Choczewo, GZGK w Choczewie oraz osoby dla których naturalnie i czyste plaże są bezcenne.